20.08.2018 NOVÉ VSTUPENKY JAKO POCTA BRNĚNSKÝM TOVÁRNÍKŮM


Ples jako Brno do ročníku 2019 vstupuje s novými vstupenkami, které nově nesou jména čtyř významných továrnických rodin spjatých s brněnskými dějinami. Hosté plesu si tak nově mohou vybírat ze čtyř kategorií vstupenek pojmenovaných Bauer, Wannieck, Stiassni a Tugendhat.


Ples jako Brno do ročníku 2019 vstupuje s novými vstupenkami, které nesou jména čtyř významných továrnických rodin spjatých s brněnskými dějinami. Hosté plesu si tak mohou vybírat ze čtyř kategorií vstupenek pojmenovaných Bauer, Wannieck, Stiassni a Tugendhat.

 

"Nové názvy vstupenek dokonale odpovídají filozofii, se kterou Ples jako Brno pořádáme. S úctou k tradicím, zároveň moderně a především bez kompromisů v kvalitě. Právě taková byla i životní filozofie továrníků, jejichž jména vstupenky na Ples jako Brno nesou," vysvětluje pořadatel plesu Tomáš Pakosta.

 

Všechny čtyři rodiny v Brně zanechaly svůj odkaz i v podobě významných staveb, které dodnes patří k architektonickým skvostům města. Díky Viktoru Bauerovi mohou lidé na brněnském výstavišti obdivovat jedinou interiérovou realizaci brněnského rodáka a jednoho z největších velikánů funkcionalistické architektury Adolfa Loose. Na svou dobu moderní strojírna Friedricha Wanniecka pak poskytuje genia loci přímo Plesu jako Brno. Dvojici vil Stiassni a Tugendhat není třeba představovat – patří mezi funkcionalistické skvosty brněnské architektury, díky Fritzi Tugendhatovi je Brno dokonce zapsáno na mapě památek světového dědictví UNESCO.

 

Předprodej vstupenek na ročník 2019 už začal, k dispozici je opět 650 míst, která zaplní hlavní loď Fait Gallery ve Wannieckově bývalé strojírně. Ples jako Brno 2019 přivítá své hosty 26. ledna 2019.