12.02.2016 PLES JAKO BRNO POMÁHÁ....


Ples jako Brno nakonec pomůže dokonce sedmi dětem! Na Plese jako Brno jsme díky vám vydražili 955 000 Kč.

Organizátoři plesu se po dohodě s nadací a některými dárci rozhodli podpořit postižené děti ještě více a snížili své náklady na dražbu. 


Ples jako Brno

Ples jako Brno nakonec pomůže dokonce sedmi dětem!

Na Plese jako Brno jsme díky vám vydražili 955 000 Kč.

Organizátoři plesu se po dohodě s nadací a některými dárci rozhodli podpořit postižené děti ještě více a snížili své náklady na dražbu. Proto můžeme pomoci sedmi dětem, což je o dva více, než jsme plánovali. Nadaci nyní putuje rekordní částka 840 050 Kč. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají. Vážíme si veškeré vaší podpory.
1. Vanessa Borková

Vanesska (9) se dlouhodobě léčí s Marfanovým syndromem. Je to onemocnění tkání, cév; extrémně rychle roste (165 cm). K tomu ji trápí více souběžných vad: oční vada, tachykardie, těžká skolióza, vada řeči, trombofilie nebo nestejnoměrná velikost chodidel. Rodinu finančně velmi zatěžuje (díky extrémnímu růstu) častá výměna nezbytných zdravotních pomůcek a nutnost speciální rehabilitace a lázní. 

Vanessa


2. Honzík Vacek

Honzík (5) následkem nešťastné nehody utrpěl anoxické poškození mozku, dodnes je ve stavu vigilního kómatu a bojuje s těžkou epilepsií. Jeho rodiče o něj pečují 24 hodin denně v domácím ošetřování. Denně s ním cvičí, krmí ho zavedenou sondou, podávají léky. Honzíka čeká náročná operace v zahraničí, kterou neproplácí české pojišťovny.

honzik


3. Linda Honková

Lindě (10) byl diagnostikován středně funkční dětský autismus a má velké komunikační problémy. Také musí dodržovat bezlepkovou dietu. Komunikuje ráda, ale jen pomocí obrázků. Velmi by jí pomohl lázeňský pobyt specializovaný pro její stav.

Linda


4. Sandruška Preiszová

Sandruška (6) před více než rokem onemocněla rakovinou jater. Přestože podstoupila řadu chemoterapií a transplantaci, nemoc se jí vrátila v podobě metastází na plicích, rakovinou jater i nádorem na mozku. Podstupuje chemoterapie, ozařování 
a biologickou léčbu. Pomoc potřebují pro rodiče, kteří z Vysočiny jezdí se Sandruškou na léčbu, a také na nezbytné výdaje, spojené s touto těžkou diagnózou.

Sandra


5. Esterka Milostná

Esterka (13) je mladá slečna, která se narodila se vzácnou a nevyléčitelnou nemocí – spinální svalovou atrofií. Při ní dochází k oslabení a ubývání svalové hmoty. Nemoc je velmi progresivní; co Esterka zvládala dříve, může dnes jen s pomocí. Odmala je odkázána na invalidní vozík. Navštěvuje běžnou ZŠ a je velmi aktivní, se spoustou zájmů a koníčků. Nutně potřebuje asistenta-pedagoga pro zvládání běžných činností ve škole i v kroužcích.


Esterka


6. Lukášek Deml

Lukášek trpí kombinací těžkých postižení s nutností celodenní péče a dohledu. Mezi jeho nejzávažnější onemocnění a poruchy patří porucha imunity 
a termoregulace, autismus, mentální retardace, vadné držení těla, šelest na srdci, endokrinní problémy. Kvůli častým návštěvám doktorů a terapeutů by rodičům Lukáška velmi pomohl nový automobil.

Lukas


7. Alžbětka Slobodová

Alžbětka (12) má cystickou fibrózu, což je geneticky dané onemocnění postihující hlavně  zažívání a plíce. Každé 3 měsíce absolvuje 15 denní léčbu kombinací antibiotik do centrálního žilního portu. Přes všechnu léčbu a hygienická opatření Bětce fungují plíce  pouze na 60%.  Bětka má ale velkou chuť do života
a ráda hraje na zobcovou a příčnou formu, což je také forma rehabilitace. Dar bude věnován na léky, na zdravotní a rehabilitační pomůcky a na přímořský pobyt.

Alzbeta